• MaamTe

Je to teprve měsíc, co běží MaamTe a mně se zdá, jako bychom tu spolu byli měsíců několik.

Víte, mým plánem bylo pomalounku polehounku začít, oťukávat se s celým tím procesem výběru a prodeje výběrového oblečení z druhé ruky, seznamovat se se systémem, kde eshop běží, pomalu poznávat vás, zákazníky a ladit vše k dokonalosti. Před měsícem jsem si říkala, jak zbývá do konce mateřské ještě něco přes rok, což je na toto "testování" ideální doba. Vůbec by mě nenapadlo, že už nyní budu mít za sebou skoro 100 objednávek a kolem 200 prodaných kusů. Dokonce více jak 2000 sledujících na Instagramu. Že jsem zachránila tolik kousků oblečení. Poslala ho dál, k vám, abyste v nich mohli prožít své nejrůznější životní příběhy.


Opravdu jsem v tom až po uši. Pohltilo mě to a s obrovskou radostí MaamTe věnuji každý den nějaký čas. Zároveň se ale stále hledám v tom, abych v poklidu zvládala roli matky, manželky, kamarádky, dcery... nebudu vám tu nic nalhávat. Snad hned druhý týden po spuštění jsem pocítila určitý druh závislosti, dychtivě jsem potřebovala hledat další a další kousky a měla jsem pocit, že mi někde každou minutu nějaký poklad pro vás utíká. Propadla jsem tomu víc, než jsem chtěla, ale naštěstí jsem se rychle probudila. Bylo třeba si uvědomit, že jsem to jen a jen já, kdo určuje, kolik času tomuto projektu dám. Neustále si musím uvědomovat, že není kam spěchat, že není nutné mít na eshopu XY kusů skladem. Že nemusím odesílat objednávky do hodiny od jejich vytvoření. Uvědomovat si, proč to dělám. Proto, že si užívám samotný lov na poklady. I focení a péči o jednotlivé kousky. Také správu eshopu spolu s Instagramem. V neposlední řadě ty krásné procházky s kočárkem s cílem poslat vám kousky, na které se tak těšíte. Přiřadit oblečení z druhé ruky tomu, kdo ho unosí předlouho.

Kdo k vám tyto kousky posílá?


Za celým konceptem MaamTe stojí jeden jediný člověk. 25 letá Klára, máma malého krále Artura, vládce jejích dnů. Manželka a kočičí máma. Milovnice focení, hudby a tvoření všeho druhu. Člověk, co se za posledních pár let změnil k nepoznání. Z holky, co neustále utrácela většinu svých peněz za laciné a nevkusné oblečení, kosmetiku a jiné nesmysly. V ženu, která nesnese pořizování zbytečností, nakupuje jen v sekáčích nebo od udržitelných a lokálních menších firem. V bytost, která je unavená tím přeplněným materiálním světem, jenž nás všechny obklopuje. Která touží po jednodušším a prostším životě, v němž se může snáz nadechnout.


...


Vždycky jsem nakupování v sekáčích milovala. Jen se postupně změnil můj styl nakupování. Když mi bylo asi 15, zajímala mě jenom cena. Jakmile něco stálo pár korun, musela jsem to mít. Bylo skoro jedno, co v tom sekáči najdu, sahala jsem po všem, co mi připadalo cool a cokoliv, co by se ostatním kámoškám (a klukům) mohlo na mě (podle mě) líbit. Ach ta léta, kdy jsme žili jen pro okolí... neustále sledovali, kdo na nás kouká a co si o nás kdo myslí. Hlavně, ať se zalíbíme.


Nosila jsem si domů hromady oblečení. Do přeplněné skříně už většinou nešlo nic přidat, a přesto jsem tam ty další "hadry" narvala. Většinu kousků jsem si na sebe vzala jen jednou. Pak vyhodila, nebo prodala na votoči. A tak stále dokola. Nespokojená sama se sebou, s tím, co nosím, jak vypadám a nakonec i s tím, co nakupuji. Na tyto chvíle mého dospívání nevzpomínám ráda, ale staly se. Snažím se je nyní přijímat a uvědomovat si díky nim, jak neuvěřitelně jsem se posunula. Svým způsobem to, jaká jsem byla, nyní pomáhá k tomu, být na sebe pyšná. Vážím si toho, kým nyní jsem. Jak přemýšlím. Chválím se a odměňuju se za to. Přestože se stále stává, že z té své cesty sejdu, zase se na ní dříve, nebo později vrátím.


(Na sobě mám mé milované šaty z Nily, https://www.nila.cz/saty-inez-jay/)


MaamTe jsem založila možná i právě proto, abych promluvila k lidem, jako jsem bývala já. Vím sice, že si každý musí tou svojí cestou za sebepoznáním a poznáním života projít sám, nicméně to, co čteme, sledujeme a také kde nakupujeme, nás společně s ostatním dělá tím, kým jsme.


Nyní, několik roků po mých pubertálních létech, mi opravdu v mé skříni zůstává jen pár kvalitních kousků oblečení a bot, které nosím stále dokola. A nejsou mezi nimi jen drahé kousky z těch nejkvalitnějších materiálů. Zůstali mi tam i ty, které jsou vyrobené ze 100% polyesteru. Šaty z umělotiny, co jsem si přivezla z jednoho úžasného výletu do Budapeště, které jsou tak krásné a praním se vůbec nemění, že se jich snad nikdy nezbavím. Čímž bych chtěla zdůraznit, že podstata udržitelnosti není vyhodit všechno, co obsahuje umělou hmotu. Ale to, co už vyrobené je, používat úplně na maximum. Což platí i pro oblečení.


V sekáčích nakupuji i pro sebe. A to se snažím doplnit pár basic kvalitními kousky, protože si myslím, že najít úplně vše do své skříně v sekáči je hodně náročné a ne každému se to podaří. Co nenosím, posílám dál. Nemá dle mého smysl si nechávat doma něco, co si na sebe "možná jednou" vezmeme. Co nosím, o to se starám, jak nejlépe umím.


...


Je o nějakou dobu později. Právě přicházím ze své pravidelné procházky ze synem, z místa, kde jsme před pár dny fotily s Nikol nádherné fotky, které doprovází tento článek. Jen tak jsme chodily mezi lesy, loukami a řekou, kterou máme hned za baráčkem a Nikol mě tak mohla zachytit přirozeně tak, jak chci, abyste mě viděli. Možná i právě toto prostředí, ve kterém nyní se synem a manželem bydlíme, napomáhá k tomu, jak probíhá můj běžný den. Jakým stylem vedu a chci vést MaamTe. V jaké jsem pohodě. S jakou načerpanou energií z přírody chodím každý den domů. Příroda je ta mocná paní, co ze mě každý den dělá o trochu lepšího a uvědomělejšího člověka. Královna příroda s králem Arturem. Děkuju vám.


Za MaamTe stojí vlastně celkem tichá, klidná a dá se říct hodně obyčejná holka. Snažím se poslouchat svoje pocity, dívat se na svět očima toho malého dítěte a s pokorou a chutí se starat o tento projekt tak, abych mohla s čistým svědomím každý den ráno vstávat a večer chodit spát. Oblečení pro vás vybírám co nejvíce pečlivě, starám se o něj tak, jak si zaslouží a nastavuji jednotlivým kouskům ceny, které jsou dle mého fér k vám i mně samotné.


Není to ale jen o přeprodávání kvalitních kousků z druhé ruky. Mým velkým přáním a cílem je propojovat koncept s kreativními a šikovnými lidmi. Také doplňovat sortiment o produkty, které pomohou k celkovému udržování oblečení v jejich co nejdelší možné životnosti. Jsem vděčná, že už nyní mohu říct, že mám pro vás doma připravené první zachráněné kousky s originálními výšivkami od jedné talentované slečny. Spolu s tím i testuji první vzorky pečujícího spreje o materiály, jenž vzniká ve spojení se dvěma sestrami, které tvoří úžasnou přírodní kosmetiku.


Závěrem tohoto článku bych vám všem ráda poděkovala za jakýkoliv druh podpory, kterou mi každý den ukazujete. Ať už je to sledování na Instagramu, like u fotky, komentář či objednávka. Každý večer usínám s vděčností. Nejste samozřejmost a to si moc dobře uvědomuji.


Díky za vaši vloženou důvěru do tohoto projektu. Díky, že mohu dělat to, co dělám.


Klára


PS: Za přenádherné fotky moc děkuji talentované Nikole Kubíčkové.
594 zobrazení0 komentář

doprava zdarma při objednávce nad 1000 Kč / platí i pro Slovensko

Být u čerstvých novinek jako první?

To je dle nás skvělá volba!

Copyright © 2020 by                   

0